Instagram Çeviri Dili Değiştirme

Instagram Çeviri Dili Değiştirme

Instagram çeviri dilini değiştirme işlemi ile Instagram kullanımlarınızı özelleştirebilmeniz mümkün olmaktadır. Kimi zamanda uygulayamaya eni güncellemeler gelmektedir ve gelen bu güncellemeler ile birlikte kendi yaptığınız ayarlarda bozulmalar meydana gelebilir. Bunun yanı sıra uygulamayı silip tekrar yüklemeniz ya da cihaz değiştirmeniz durumunda da yeni bir dil ayarı yapma ihtiyacı hissedebilmeniz de mümkün olmaktadır. Bu nedenle Instagram çeviri dili değiştirme özelliğini kullanmanız ve istediğiniz dile göre ayarlama işlemi gerçekleştirerek uygulamayı kendinize özel hale getirebilmeniz mümkündür. Hem IOS hem de Android cihazlarda meydana gelen bu bozulmaların her iki işletim sisteminde de bazı farklı adımlar ile tekrardan düzeltilebilmesi söz konusu olmaktadır. Böylelikle Instagram uygulamasını çok daha rahat bir biçimde kullanabilmeniz mümkün hale gelir.

Instagram Nedir?

Istagram bir sosyal medya uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli fotoğraflar ve videolar paylaşılabilen bu fotoğraf ve videoları yorumlayabileceğiniz ve dilerseniz kayıt altına alabileceğiniz bir programdır. Uygulamaya giriş yapabilmek için bir profil oluşturmanız gerekmektedir. Hesap oluşturma işleminin ardından tanıdığınız kişileri takip edebilir ve tanıdığınız kişilerin de sizleri takip edebilmesi için takip isteklerini kabul edebilirsiniz. Aynı zamanda hikâye özelliği bulunan bu uygulamada canlı olarak ne yaptığınızı paylaşabilmeniz de mümkün olmaktadır. Canlı yayın özelliği bulunan Instagram uygulaması ile arkadaşlarınız ile eş zamanlı yayın yapabilir ve yayınlarınızı birleştirebilirsiniz. Çoğunlukla fotoğraf paylaşımı için kullanılan bir uygulama olmasından dolayı siz de kendi fotoğraflarınızı paylaşabilir ve güzel bir profili arkadaşlarınızın karşısına çıkartabilirsiniz. Dünyanın her yerinde bulunan kullanıcılar ile takipleşebilir ve yeni arkadaşlar da edinebilirsiniz. Yabancı arkadaş edinmeniz durumunda Instagram’ın sağladığı çevirisine bak özelliğini de kullanabilir ve karşınızdaki kişinin profilini kendi dilinize çevirebilmeniz mümkün olmaktadır

IOS İşletim Sistemine Sahip Cihazlarda Instagram çeviri Dili Nasıl Değiştirilir?

IOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda çeviri dilini değiştirmek için bazı adımların sırasıyla izlenmesi gerekmektedir. Bu noktada sırasıyla takip edilmesi gereken adımlara şağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Akıllı cihazdan Instagram uygulamasına giriş yapılması ile birlikte hesaba erişim sağlamak adına kullanıcı adı ve şifreyi girmek,
 • Hesaba erişim sağlanması ile birlikte “ayarlar” menüsüne giriş yapmak,
 • Ayarlar menüsüne giriş yapılmasının ardından menü içerisinde yer alan “genel”menüsü üzerinden “uluslararası” kısmına girmek ve ardından “dil” seçeneğine tıklamak,
 • Açılan dil menüsünün alt kısmında listelenen seçenekler arasından kendinize en uygun olan dili seçerek dil seçeneğini ayarlamak.

Yukarıdaki işlemler aynı zamanda iPad cihazları için de geçerli olmaktadır. Hem iPhone hem de iPad cihazlarından yukarıdaki adımların sırasıyla izlenmesi ile Instagram çeviri dilini kendi isteğiniz doğrultusunda basit bir biçimde değiştirebilirsiniz.

Ayrıca Pc'den Instagram'a video yükleme bilgilerine bakabilirsiniz.

Android Cihazlarda Instagram Çeviri Dili Nasıl Değiştirilir?

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda Instagram çeviri dili değiştirme işlemi yapabilmek için öncelikte telefonda ya da tablette Instagram uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Bazı adımların sırası ile izlenmesi halinde basit bir biçimde Instagram çeviri dilini değiştirebilmek de mümkün olacaktır. İzlenmesi gereken adımlar ise aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • Android cihazın menüsünde yer alan “ayarlar” kısmına giriş yapılmalıdır.
 • Ayarlar menüsüne erişim sağlanmasının ardından “dil ve giriş” menüsüne geçiş yapılmalıdır.
 • Açılan yeni ekranda “dil” seçeneği seçilmelidir ve yer alan dil listesinde istediğiniz dil seçeneğini ayarlamanız gerekmektedir.

Yukarıdaki işlemlerin sırasıyla izlenmesi durumunda Instagram çeviri dilini de kolaylıkla ayarlamış olacaksınız ve size uygun olan dil ile kullanımınıza devam edebileceksiniz. Bu işlemler Android işletim sistemine sahip olan tüm akıllı cihazlar üzerinden gerçekleştirilebilir ve Instagram çeviri dilinin değişmesine yardımcı olabilir.

Instagram Hangi Dilleri Destekler?

Instagram dünya üzerinde konuşulan pek çok dili destekleyen bir uygulamadır. İlk aşamalarda sadece kurulduğu bölgede hizmet veren bir uygulama olmasından dolayı ilk zamandalar da sadece bulunduğu bölgedeki kişilerin anlayacağı bir dildeydi. Sonrasında yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte pek çok dil seçeneğini bünyesine eklemiştir. Instagram uygulamasının desteklediği diller aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • Danca, Frasça, Fransızca, Almanca, Yunanca, İbranice, Endonezce / Bahasa Indonesia, İtalyanca, Japonca, Tayca, Tagalog, İsveççe, İspanyolca, Türkçe, Slovakça, Ukraynaca, Vietnamca, Portekizce, Rumence, Rusça, Arapça, Çince, Hırvatça, Çekçe, Geleneksel Çince – Hong Kong, Afrikanca, Lehçe, Norveççe, Malayca ve Korece gibi dünya üzerinde yaygınca konuşulan dillerde hizmet vermektedir.
 • Macarca, Kanada Fransızcası ve Bulgarca dilleri gibi dillerde sadece Android işletim sistemine sahip olan cihazlar üzerinden ayarlama yapılarak kullanılabilmektedir.

Yukarıda belirtilen dillerden bir tanesini seçerek Instagram çeviri dili değiştirme işlemi gerçekleştirebilmeniz ve kendinize en uygun dilde çeviri sonucu alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Instagram Uygulaması Üzerinden Dil Ayarı Yapımı Nasıl Gerçekleşir?

Instagram üzerinden dil ayarlama işlemi gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Kendi konuştuğunuz ya da bildiğiniz bir dile kolaylıkla ayarlama yapabilmeniz ve Instagram uygulamasını bu dilde kolaylıkla kullanabilmeniz mümkündür. Instagram uygulamasına giriş yapmanızın ardından bazı işlemleri sırası ile gerçekleştirmeniz durumunda Instagram dilini değiştirebilmeniz de mümkün olacaktır. Bahsi geçen bu işlemler aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Instagram uygulamasına giriş yapılmasının ardından kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte hesaba erişim sağlanması gerekmektedir.
 • Hesaba erişim sağlanmasının ardından kendi profil sayfanıza geçiş yapılmalıdır.
 • Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklanmalıdır.
 • Açılan liste üzerinden “ayarlar” menüsüne geçiş yapılması gerekmektedir.
 • Ayarlar menüsünün açılması ile birlikte menü içerisinde “dil” seçeneği bulunmalı ve bu seçeneğe tıklanmalıdır.
 • Dil seçeneğine tıklanmasının ardından açılan diller arasından kendinize en uygun olan dili bulabilir ve bu dile kolaylıkla geçiş sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemlerin sırasıyla gerçekleştirilmesi durumunda kendi dilinize uygun olan dil seçeneğini ayarlayabilir ve çok daha rahat bir Instagram kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram arkadaşlarını Twitter'da bulma detaylarına da bakabilirsiniz.

Instagram Çevirisine Bak Özelliği Nedir ve Ne İşe Yarar?

Instagram çevirisine bak özelliği Instagram tarafından geliştirilen ve çok daha rahat bir kullanım gerçekleştirebilme imkânı sağlayan bir özelliktir. Kişilerin profilleri altında yer alan açıklamada yabancı kelimelerin bulunması ile birlikte Instagram otomatik olarak bu kelimeleri algılar ve çevirisine bak seçeneğine tıklamanız ile birlikte Instagram uygulamasını kullandığınız dile otomatik olarak çeviri gerçekleştirir. Instagram çevirisine bak özelliği ile ilgili detaylar ise aşağıdaki gibidir:

 • Daha öncelerde sadece profilin açıklama kısmında yer alan yabancı kelimelerin çevrilmesini sağlayan çevirisine bak özelliği artık daha geniş bir yapıya sahiptir.
 • Story bölümlerinde yazılan yabancı cümleler de artık otomatik olarak algılanarak ekranın sol üst köşesinde yer alan çevirisine bak seçeneği ile karşımıza çıkar. Bu butona tıklanması ile birlikte uygulamayı kullandığınız dile otomatik olarak çeviri yapar.
 • Instagram çeviri dilini değiştirme işlemi olarak ayrı bir biçime ayarlanmasına gerek olmamaktadır. Instagram uygulaması kullandığınız dile otomatik bir çevirme işlemi gerçekleştirir.

Instagram’da gördüğünüz yabancı kelimeler ya da cümleleri çok daha rahat bir biçimde kendi dilinize çevirerek okuyabilmenizi mümkün hale getirir.