Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram hesabı Instagram uygulaması çalıştırılarak kapatılmaz. Instagram’ı kapatabilmek için ınstagram.com ‘ a girilmesi gerekir. Instagram.com ‘ a girildikten sonra sağ üst kısımdaki simgeye dokunulur ve profili düzenle kısmına gidilir. Ekranda aşağıya inilir. Sağ alttaki hesabımı geçici olarak kapat kısmına tıklanır. Hesabını neden kapatıyorsun sorusuna cevap verilir. Soruya cevap verilmediği takdirde hesabı kapat seçeneği görülmez. Şifre tekrar istenir.  Hesabı geçici olarak kapata tıklanır ve hesap kullanıcı tekrar giriş yapana kadar kapalı olarak kalır. Bu bilgilere help.ınstagram’ dan ulaşılır. Help.ınstagram hesabı kullanıcılar için resimli anlatım yerine düz bir metin anlatımı sunar.

Instagram Hesabı Bilgisayardan Nasıl Dondurulur?

Instagram hesabı bilgisayar üzerinden dondurulurken Google Chrome, Safari, Opera, Yandex vb. internet tarayıcılarından biri seçilerek ınstagram.com ‘ a girilir. Linkten ulaşılan sitede sağ üst köşedeki insan profilini andıran simgeye tıklanır. Ekranda aşağıya inilir. Sağ alttaki hesabımı geçici olarak kapat kısmına dokunulur. Hesabını neden kapatıyorsun kısmına hazır seçeneklerden biriyle cevap verilir. Şifre tekrar girilir. Hesabı geçici olarak kapata tıklanır. Hesap kullanıcı giriş yapana kadar kapalı kalacaktır. Kapalı kalan hesabın şifresi ve kullanıcı adıyla girildiğinde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

Instagram Hesabı Telefondan Dondurulur Mu?

Instagram hesabı telefondan giriş yapılarak da dondurulur. Ancak uygulamaya giriş yapılmaz. Uygulamaya giriş mobil tarayıcılardan biri ile yapılır. Tarayıcıda instagram.com ‘ a girilir ve bilgisayarda izlenen aşamalar izlenir. Uygulama ilk başta sadece iPhone, iPad ve iPod Touch gibi IOS aletlerinde kullanılırken 2012 Nisan'da yani Facebook, Instagram’ ı satın aldıktan sonra Android 2.2 (Froyo ve üstü) yüklü kameralı telefonları da destekledi. Şu an neredeyse üretilen tüm telefonlara indirilebilen Instagram’ ı telefondan dondururken dikkatli olunması gerekir. Kullanıcı telefonda ekran daha dar olduğu için yanlış şeyleri seçebilir. Ya da uygulama telefonunda yüklüyse el alışkanlığı ile hesabına tekrar girerek aktifleştirebilir.

Instagram Kaç Günlüğüne Dondurulabilir?

Instagram’ ı geçici süreliğine kapatmak için herhangi bir süre şartı yoktur. Herhangi bir kullanıcı eli çarparak dahi aktifleştirse tekrar hesabını, ne kadar zaman geçmiş olursa olsun aktifleştirebilir. Belirli bir süreden sonra hesabın kapatılması, silinmesi gibi bir sonuç yoktur. Hesap, hesaba tekrar girilene kadar aynı şekilde bekletilir. Hesap geçici olarak kapatılırken Facebook sildiğinde olan 14 günlük iddet süresi ya da Instagram hesabı silindiğinde olan 28 günlük iddet süresi yoktur. Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olan, kullanıcıların medya yüklemesine izin veren Instagram’ da, medyalar filtrelerle, hashtagler ve coğrafi etiketleme ile düzenlenebilir. Gönderiler herkese açık olarak veya önceden onaylanmış takipçilerle paylaşılabilir. Bu kadar çok içeriğe sahip Instagram ‘ da sadece dondurulmuş bir hesap için bir iddet süresi belirlenmemiştir. Kişi isterse 1 yıl sonra kapattığı hesabı aynı şekilde kullanmaya devam edebilir.

Instagram Hesabı Dondurulduktan Sonra Nasıl Açılır?

Instagram hesabı dondurulup geçici olarak kapalı konuma geçtikten sonra hesaba yeniden giriş yapıldığı takdirde hesap aktif hale gelecek ve takipçiler tarafından görülmeye devam edecek. 120 milyon kullanıcının ABD’ de ve toplam 1 milyar kullanıcının tüm dünyada kullandığı Instagram hesabı dondurulup açılıp tekrar dondurulursa 7 günlük iddet müddetini beklemesi gerekir. Instagram hesabını dondurup tekrar açmak için herhangi bir süre getirilmemiştir. Fakat bu işlemin üst üste yapmak mümkün değildir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için 7 gün beklenmesi gerekir. Bu kurala uyulmayıp tekrar denenmesi durumunda sadece uyarı bildirimi yollanarak işlemin yapılamayacağı tekrarlanır. Hesabı geçici olarak kapatmaya ilişkin başka herhangi bir şart veya kural yoktur.

Instagram Hesabını Neden Kapatıyorsun Sorusunun Cevabı Nedir?

Instagram hesabını kullanıcı kapatmayı neden düşündüyse ona göre cevap verir. Kullanıcının seçmesi için seçenekler vardır. Bu seçenekler ve kullanıcı için anlamları şöyledir:

  • Ara vermek istiyorum seçeneğinde kullanıcı belirli bir süre gidip tekrar geleceğini uygulamayı silmeyi düşünmediğini ifade eder.
  • Kullanmaya başlamakta zorlandım seçeneğinde kullanıcı Instagram’ ın başlangıç üzerinde çalışması gerektiğini söyleyerek gider.
  • İkinci bir hesap açtım seçeneğinde kullanıcı artık gerek olmadığını ancak hesabının yedek olarak kalması gerekir.
  • Gizlilikle ilgili endişeler seçeneğinde kullanıcı aslında modern toplumda hepimizin mahremiyet alanının olması gerektiğini vurgular.
  • Bir şeyi kaldırmak istiyorum seçeneğinde kullanıcı uygulamadan birkaç günlüğüne uzaklaşır.
  • Çok zamanımı alıyor seçeneğinde kullanıcı Instagram’ ın uygulama olarak çekiciliğini belli eder.
  • Takip edecek kişiler bulamıyorum seçeneğinde kullanıcının arkadaşı yoktur.
  • Çok fazla reklam var seçeneğinde kullanıcı Instagram reklamlarına sitem ederek Instagram’ın daha az reklam koyması gerektiğini hatırlatır.
  • Başka bir şey

Seçeneklerin koyulmasının nedeni Instagram’ a diğer kullanıcılara doğru hizmetin sağlanmak istenmesidir. Kullanıcıların reklamlardan veya başka şeylerden bunalarak Instagram ‘ı terk etmesi Instagram’ ın kendini geliştirememesi olur.

Dondurulmuş Instagram Hesabı Nasıl Görünür?

Dondurulmuş Instagram hesabı takipçiler için artık görünmeyen bir hale bürünür. Kullanıcı tekrar hesabını açana kadar hiçbir gönderinin altına etiketlenemez. Hesabı aratıldığında hesap bulunmaz. Hesabı hayalet gibi var ama yoktur. Aktifleştirilmediği sürece ortadan kalkmasa da hesabın önceden etiketlendiği fotoğraflarda dahi adı görülmez. Takipçi sayısı düşmez veya artmaz. Kimseyi takip edemeyeceği gibi birileri de onu arayıp bulup takip edemez. Takip eden sayısı da artmaz veya azalmaz. 2010 yılının ekim ayında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram, 2012 yılında Facebook’a satılmış, kullanıcılar için günden güne farklı güncellemelerle uygulamayı değiştirip geliştirmiştir. Sadece fotoğraf uygulaması olarak kurulan Instagram’ da bugün itibariyle fotoğraflar, videolar, öne çıkan hikayeler, IGTV videolar bulunur. Hesap geçici olarak dondurulduğundaysa hepsi aynı şekilde kayıtlı olarak kalır. Herhangi bir öge silinmez.

Instagram Hesabını Dondurmanın Silinmesinden Farkı Nedir?

Instagram hesabını dondurmanın silinmesinden farkı siteye giriş yaptıktan sonra hesabı geçici olarak kapat ve hesabı sil seçenekleriyle başlar. Silinen bir hesabı en fazla 28 gün sonra kullanıcı geri dönmek isterse tekrar açmak durumundadır. Hesabı geçici olarak kapat seçeneğini kullanıp donduran bir kullanıcı ise istediği zaman hesabını kullanmaya devam edebilir. Kullanıcı için geri döndüğünde ikisinde de fark yoktur. Ancak belirli bir süreden sonra sildiği hesap tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Fotoğraflar, videolar, hikayeler, canlı yayın kayıtları, IGTV kayıtlarının tamamı iddet müddeti dolunca tamamen silinmiş olur oysaki geçici süreyle kapatılmış olan dondurmada böyle bir sorunla karşılaşılmaz. Instagram ‘ın hesabı geçici olarak kapat seçeneği yerine sil seçeneğini seçen kişiler tamamen emin olarak ve kesin kararını vermiş kişilerdir. Var olan tüm kayıtlarını silmek için kullanıcının kendinden eminliği şarttır. Kişi eğer sadece ara vermek isterse ya da Instagram çok fazla zamanını aldığı için Instagram kullanmak istememezse hesabını silmek yerine geçici olarak kapatmayı seçebilir. Ancak İnstagram’ın gizlilik politikasından şüphe duyuyor ve verilerinizin korunmadığını düşünürse, siber zorbalıkla karşılaşır ve çeşitli kitlelerin saldırılarına uğrarsa, var olan tüm bilgilerini sıfırlayıp Instagram’ da kendine yeni bir profil oluşturmak isterse hesabını silmeyi tercih edebilir.