Instagram Tüm Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır?

Instagram Tüm Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır?

Instagram tüm cihazlardan hesap girişi yapılabilir ve açık unutulabilir. Eğer cihaza erişilip kapatma şansı yoksa Instagram adresinden tüm cihazlardan çıkış yapılabilir. Böylece hesabın güvenliği korunmuş olur. Uygulama üzerinde, tüm cihazlardan çıkış yap şeklinde bir seçenek olmasa bile gayet basit bir şekilde bu işlemi gerçekleştirilebilir. Instagram, cihazlardan toplu şekilde çıkış yapma imkanı sunmaz. Bilgisayar ve mobil cihazlardan normal çıkış yapma yöntemi şöyledir:

 • İlk olarak Instagram hesabı ayarlar bölümüne girilir ve açılan pencerenin en alt kısmında çıkış yap seçeneği görülebilir.
 • Çıkış yap denildikten sonra hesabın ismi yazılı olduğu alan gelecek. Aynı şekilde “sizin hesabınızdan” çıkış yap seçeneğine tıklanır.
 • Mobil cihazda giriş yapılmış olunduğu tüm hesaplardan görülebilir. İstenirse düzenleme kısmına basılarak kaldırma işlemi yapılır.

Diğer cihazlardan çıkış yapma işlemi, mevcut uygulamadan çıkış yapılır. Bazı hesaplara ulaşılır. Diğer cihazlardan nasıl çıkış yapacağı denirse en güvenli yöntem şifre değiştirme işlemidir. Instagram şifresi değiştiği zaman, açık olan bütün hesaplardaki aktiflik durumu sona erer.

Instagram’ da Şifre Değiştirerek Nasıl Tüm Cihazlardan Çıkış Yapılır?

Instagram’ da şifre değiştirerek tüm cihazlardan çıkış yapılır. Daha önce kullanıldığı başka bir cihazdan dolayı ya da şifresi başka birine verildiği için Instagram hesabında çıkış yaptırılması istenirse şifre değiştirilmelidir. Instagram hesabı şifresi değiştirildiğinde hesap başka bir ekranda açık olsa bile ilk dokunuşta çıkış yapılacaktır. Böylece hesap yalnızca kullanılan cihazda açık kalır. Instagram şifre değişikliği yaparak bütün hesaplar ve cihazlardaki güvenlik de sağlanmış olur. Önce ayarlar bölümüne, ardından güvenlik sekmesine tıklanır. Güvenli sayfası en üst kısımda şifre alanı görülür. Buraya girildikten sonra ilk olarak mevcut şifre, ardından yeni şifre girilir. Bu aşamadan sonra hesap çalınır mı endişesi yaşanmasına gerek yoktur. Çıkış yapılmasından daha güvenilir bir yöntemdir. Bir işletme hesabını birden fazla kişi girilirse ve bu kişi hesaptan kaldırılmak istenirse şu adımlar uygulanır:

 • İlk olarak hesabın ayarlar bölümüne tıklanır. Sayfanın en aşağı kısmında yer alan giriş bilgileri yazan bölüme giriş yapılır.
 • Instagram hesabına çoklu giriş yapanların listesi gelir. Hesaptan kaldırmak istediğiniz kişinin yanında “…” simgesine tıklanır ve görseldeki gibi kaldır butonuna basılır.
 • Instagram hesabına ortak giriş yapan diğer kişiler, kaldırma işleminin ardından tekrar hesabı farklı cihazlarda kullanamayacaklar.

Ayrıca Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Instagram Hesabı Kaç Cihazda Açık Tutulabilir?

Instagram hesabı, Instagram’ a gelen son güncellemelerde bir telefonda aynı anda 5 hesaba kadar açık tutabilmeye izin verdi. Bu güncelleme hem iş olarak sosyal medya hesapları yönetenlere hem de birden fazla profil kullananlar içindir. Instagram’ da birden çok hesabı olan kişiler, bu hesaplar arasında gezinmek için açık olan hesabı kapatıp ardından her defasında yeniden giriş yaparak gezebilirdi. Bu da hem zor hem de şifreyi her defasında hatırlamak zorunda bırakan bir sistemdi. Yeni güncellemeyle gelen özellik sayesinde Instagram uygulamasında 5 farklı hesabı aynı anda açık bırakılabilir. İstenilen hesaba tekrar tekrar şifre girmeye gerek kalmadan geçiş yapılabilir. 5 hesap açabilme kimileri için yeterli olsa da beşten de fazla Instagram hesabı olanlar veya yönetenler için bu sayı da yeterli görünmedi.

Instagram Hesabı 5’ ten Fazla Hesapta Nasıl Açık Tutulur?

Instagram hesabı beşten fazla hesapta açık tutulması için izlenmesi gereken adımlar vardır. Sosyal medya uzmanları için beş hesap güncellemesi de yetersiz olduktan sonra bu yol seçilmiştir. Şu aşamalarla beşten fazla hesap aynı anda açık tutulabilir:

 • İlk olarak Instagram hesabından profile girilir
 • Profilin en üstünde yer alan ve kullanıcı adının yazıldığı alana tıklandığında hâlihazırda telefonda açık hesaplar görünür.
 • Açık hesap sayısı zaten beşe ulaştıysa listenin en altında bulunan hesap ekle butonu aktif olmaz ve tıklandığında hesap eklenmez. Maksimum sayıda aktif hesap var. Şeklinde bir uyarı gelir. Bu hesaplardan çıkış yapılsa bile şifremi kaydet dendiğinde hesap bilgileri kaydedilir ve bir daha sorulmaz.
 • Açık olan beş hesaptan da çıkış yapılıp çıkarken şifremi kaydet denirse aslında telefonda açık halde olan hesap sayısı 0’a düşecek ancak bu hesapların şifreleri kaydedildiği için bir daha şifre girmeye gerek kalmadan hesaplar arası geçiş yapılabilecek.
 • Bunun için sırasıyla açık olan hesaptan sol üstte yer alan 3 çizgili alana tıklanır.
 • Ayarlar seçeneğine tıklanır.
 • En altta bulunan çıkış yap seçilir ve tekrar çıkış yapa tıklanarak son aşamaya gelinir.
 • Giriş bilgilerimi hatırla seçilerek tekrar giriş bilgileri hatırlanmaya gerek kalmaz.
 • Hatırla seçeneğine tıklanarak yanıt verilirse artık o hesap telefona kaydedilmiş olacak ancak Şimdi Değil denirse bu hesaba her girişinde şifrenin tekrar hatırlanması gerekir.
 • Sonra tekrar çıkış yap denildiğinde hesaptan çıkış yapılmış olur. Bu durumda da çıkış yapıldığı için telefonda açık hesap sayısı 4’e düşmüş olur ama çıkılan hesap telefona kaydedilir.
 • Telefonda bir hesap daha eklenecek yer açılmış olur.
 • Bu şekilde açılan her hesabın şifresi kaydedilip çıkış yapılarak istenildiği kadar hesap eklenebilir.

Instagram Giriş Bilgileri Nasıl Silinir?

Instagram giriş bilgilerinde hatırlanan hesap kaldırma için tek yapılması gereken, bulunduğu cihazda açık olan bütün hesaplardan çıkış yapmak ve bu sırada giriş bilgilerinin silinmesi istenilen hesabın "Giriş Bilgilerini Hatırla" çubuğunu kapatmak. Böylece bu hesabın giriş bilgilerini cihaz unutacaktır ve bir daha giriş yapmaz. Bu işlemden sonra istenirse bir de mobil bir cihaz kullanılırsa ayarlardan uygulamalara girilerek Instagram önbelleği temizlenebilir; bilgisayar kullanılırsa tarayıcı geçmişi ve giriş bilgileri temizlenerek Instagram giriş bilgilerinin silindiğinden tam olarak emin olunabilir. Böylece hem cihazın önbelleğinde yer açılmış hem de bilgilerin silindiğinden emin olmuş olunur.

Instagram’ da Çoklu Hesap Nasıl Silinir?

Instagram’ da çoklu hesapların silinebilmesi için şu adımlar izlenmelidir:

 • Instagram profilin üst kısmında yer alan kullanıcı adına tıklayarak silmek istenilen ek hesap seçilmelidir.
 • Sağ üstte yer alan üst çizgili buton tıklanmalıdır.
 • Kullanıcılar karşılaştıkları pencerede ayarlar sekmesine tıklamalıdır.
 • Sekmenin alt kısmında yer alan hesabından çıkış yap butonu tıklanmalıdır.
 • Bu işlemleri ardından ek hesaptan başarılı bir şekilde çıkılmış ve hesap kaldırılmış olacaktır.

Instagram Hesabına Ne Zaman Girildiği Görülebilir Mi?

Instagram hesabına girildiği görülebilir. Bunu için güncel yöntem: Instagram Ayarlar > Güvenlik > Giriş hareketleri seçeneğine dokunmaktır. Instagram giriş hareketlerinde, hesaba giriş yapan cihazlar ve lokasyon bilgisi detaylı olarak görülebilir. İstenirse bu oturumları kapatılabilir.

Eski yöntem:

 • Instagram web hesaba giriş yapılır.
 • Linke tıklanarak direkt güvenlik ve gizlilik ekranına giriş yapılır. İlgili menüden, hesap verileri seçeneği altında hesap verilerini görüntüle seçeneğine tıklanır.
 • Hareketler seçeneği altında; girişler seçeneğine tıklanarak hesabına giriş yapılan tarih ve saat bilgileri listelenebilir.
 • Çıkışlar seçeneğinde hesaptan en son ne zaman çıkıldığı görülebilir. Ayrıca arama geçmişi gibi bilgiler de bu ekranda listelenir.
 • Girişler seçeneği, hesaba giriş yapılan tüm bilgileri listeler. Bu ekranda kullanıcının bilgisi olmadan hesaba giriş yapılmış mı kontrol edilebilir. Cihaz bilgilerini öğrenebilmek için Facebook hesabı kullanma gerekir. Ayrıca hesaba giriş yapan kişilerin IP bilgilerinin alınma ihtimali yoktur.

Ayrıca Instagram TBT Ne Demek? adlı yazımıza göz atın!

Instagram Hesabının Hangi Cihazlarda Açık Olduğu Görülebilir Mi?

Instagram hesabının hangi cihazlarda açık olduğu görülemez. Her ne kadar şifre değiştirerek hesabın diğer cihazlardan çıkış yapması sağlanmış olunsa da güvenlik açısından nerelerden giriş yapıldığı öğrenilmek istenebilir. Instagram böyle bir bilgi sunmaz. Facebook gibi sosyal medya uygulamaları hangi zamanda nereden hesaba giriş yapıldığı bilgisini vererek işi kolaylaştırırken, Instagram bu bilgiyi vermez. Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte bu tarz yeniliklerin yapılması beklense de henüz bu konuda atılmış bir adım yoktur. Bu nedenle hesaba giriş yapıldığında net bilgilere ulaşılmaz.