Tiktok’ta Kaç Takipçiden Sonra Mavi Tik Alınır?

Tiktok’ta Kaç Takipçiden Sonra Mavi Tik Alınır?

Tiktok’ta mavi tik alabilmek için en az 1000 takipçiye sahip olunması gereklidir. 1000 adet takipçi sayısının altında takipçisi olan hesapların başvuruları değerlendirilmeye alınmaz. Tiktok mavi tik almak için takipçi şartından başlayarak birçok gerekliliği yerine getirmiş olmanız gereklidir. Yine de, bu başvurunuzun kesinlikle onaylanacağı anlamına gelmez, çünkü başvuruları yalnızca Tiktok değerlendirmektedir ve hesabınızın mavi tik hak edip etmediğine de onlar karar verirler. “Onaylanmış hesap” veya “Doğrulanmış Hesap Rozeti” olarak da bilinen mavi tiki alabilmek için gerekli başvuru da Tiktok uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Başvurularına olumlu dönülen hesapların topluluk kurallarına uygunluk gösteriyor olması gerekir.

Tiktok Mavi Tik Nedir?

Mavi tik, bütün sosyal medya mecralarında bulunan hesap onaylama sembolüdür. Ünlü ve tanınmış kişilerin, veya popülerliğe ulaşmış hesapların doğrulanması ve sahte hesapların ortadan kaldırılması için ortaya çıkarılmıştır. Mavi tik, diğer sosyal medya uygulamalarını da kullanan kişilerin esas hesaplarının hangisi olduğunu belirlemede de bu şekilde işe yarar. Mavi tik, beğenilen ve takip edilen hesapların keşfet bölümünde daha fazla öne çıkmasına yararken, aynı zamanda insanların popüler kimseleri daha kolay arayıp bulmasına yarar ve sahtekarlığın önüne geçmeyi amaçlar.

Ayrıca Tiktok'ta atılan hediyelerin fiyatları bilgilerine bakabilirsiniz.

Tiktok Mavi Tiki Kimler Alır?

Mavi tik onayına gerekli şartları tamamlayan herkes başvurabilir. Takipçi sayısı, paylaşılma oranı, ünlü olup olmama, videoların başkaları tarafından paylaşılma sayısı ve kullanıcının uygulamayı ne kadar aktif kullandığı öne çıkan faktörlerdir. Mavi tike sahip olan kimseler, çoğunlukla şu gruplardan oluşur:

 • Tiktok dışında da ünlü veya halkın tanıdığı kişiler
 • Sosyal medya fenomenleri
 • Sporcular ve siyasetçiler
 • Instagram’da mavi tike sahip kişiler
 • Gazete ve dergilerde isimleri geçen kişiler
 • Videoları veya kendisi televizyonda yer alan kişiler
 • Tiktok’ta sıkça keşfet bölümünde aranan veya videoları çok popüler olmuş olan aktif kullanıcılar
 • Google aramalarında adı fazla aranan ve önlerde çıkan kişiler veya gruplar
 • Ünlü veya tanınmış müzisyenler

Tiktok Mavi Tik Almak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Mavi tike sahip olmak için belirli aranan şartların yanında, başvuruda bulunmak isteyen herkesin dikkat etmesi gereken ipuçları bulunmaktadır. Tiktok, diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak mavi tik alması gerektiğini düşündüğü insanlar ile iletişime geçmektedir. Hesabınızın kullanım şekline göre Tiktok ekibinden mavi tik için uygun görüldüğünüze dair bir mesaj almanız mümkündür. Tiktok yaratıcı ekibinin mavi tik alması gereken insanlar radarına girebilmek için şu faktörleri bilmeli ve düzenli olarak bunlara uygunluk sağlamalısınız:

 • Tiktok hesabınızı sürekli kullanmalısınız. Her gün video yüklemeli, başkalarının keşfet sayfalarına düşmeli ve uzun süren aralıklar vermemelisiniz. Her gün aktif olarak hesabınızda içerik üretmeniz, mavi tik alabilmeniz için son derece önemlidir.
 • Etiket kullanımına çok dikkat etmeniz gereklidir. Videonuza uygun etiketler kullanarak daha fazla kullanıcıya erişerek mavi tik alma şansınızı artırabilirsiniz.
 • Videolarınız kaliteli olmalıdır. Kötü görüntü ve ses kalitesine sahip, “öylesine, olsun diye” çekilmiş videolar ile mavi tik alma şansınız yüksek değildir. Dolayısıyla telefon kamerası ve mikrofon gibi ekipmanlara özen göstermeniz gereklidir.
 • Takipçi sayınız Tiktok ekibi tarafından izlenmektedir. Günde 500 ila 1000 arası takipçi kazanan insanlar hızlıca mavi tik alabilirler. Popülerliği artırmak için canlı yayınlar yaparak hediyeler kazanabilir, eğlence platformu olan Tiktok’u insanlar için daha da eğlenceli bir hale getirerek popülerlipe sahip olabilirsiniz. Fazla izlenmeyen, ya da eğlence düzeyi yüksek olmayan hesaplar Tiktok mavi tik almak için yeterli olamazlar.
 • Tiktok trendlerini takip etmelisiniz. O sırada nelerin popüler olduğuna önem vermeli, kendi içeriklerinizi de gündemde olan konular hakkında üretmeyi sürdürmelisiniz.
 • Tiktok ve Instagram’ın mavi tik algoritmaları benzer ilerlemektedir. Eğer Instagram’da mavi tik sahibi bir kullanıcı iseniz, Tiktok’tan mavi tik almanız çok daha kolay bir hale gelir. Dolayısıyla, önce Instagram hesabınızı daha aktif hale getirebilir ve Instagram’dan mavi tik almayı başararak Tiktok’a da ardından konsantre olabilirsiniz.
 • Eğer tanınan bir işletme iseniz resmi hesabınız ile başvurarak, belgelerle o işyerinin sahibi olduğunuzu kanıtlayabilir, kolayca mavi tike ulaşabilirsiniz.
 • Tiktok uygulamasında mavi tik sahibi olmak için profesyonel yardım da alabilirsiniz. Sosyal medya ajansları ile iletişime geçerek size ve kullanmakta olduğunuz hesabınıza uygun bir yol haritası belirleyerek daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Tiktok’tan Mavi Tik Almanın Avantajları Nelerdir?

Mavi tik ile onaylanmış hesapların popüler olması çok daha kolay bir hale gelir. Daha fazla insan, mavi tikli hesaplara yönelir çünkü doğrulanmış hesapların güvenliği de artmıştır. Mavi tik alarak, hesabınızı saldırılardan koruyabilirsiniz. Aynı zamanda, sosyal medyayı bir iş kolu haline getirmeniz de mümkün olur. Daha fazla tanınarak, diğer sosyal medya mecralarına da geçebilir, çekilişler düzenleyebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tiktok Mavi Tik Alma Başvurusu

Mavi tike başvurmak, Tiktok uygulamasında diğer sosyal medya uygulamalarına göre biraz farklı işler. Diğer uygulamalarda başvuruyu direkt olarak kendiniz yapabilirsiniz, Tiktok yaratıcı ekibi ise uygulama üzerinden sizi bulup inceler ve ardından sizle iletişime geçerek mavi tik almaya onay aldığınızı iletirler. Yine de, Tiktok yardım hattını veya Tiktok e-posta hesaplarını kullanarak da başvuruda bulunabilirsiniz. Tiktok destek üzerinden şu şekilde başvurabilirsiniz:

 • Tiktok uygulamanızdan veya web sitesinden Tiktok yardım hattına girip, iletmek istedikleriniz sayfasından bir iletişim formu doldurabilirsiniz.
 • Bu iletişim formunda, en önemli şey kendinizi açıklayabilmenizdir. Neden Tiktok’ta mavi tik almanız gerektiğine dair bir yazı yazarak insanları ikna edebilir, böylece Tiktok ile yaratıcı bir iletişime geçebilirsiniz.
 • Aynı şekilde, yardım hattına göndereceğiniz bir maille de kendinizi bu şekilde açıklayarak mavi tik almaya hak kazanabilirsiniz.
 • Tiktok yardım hattı, ortalama 7 ila 14 gün arasında size dönüş yaparak başvurunuz veya istekleriniz hakkında size geri dönüş sağlar.

Keşfete düşmek için etiketler Tiktok ayrıntılarını da yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Tiktok Mavi Tik Alma Uygulaması

Mavi tik uygulama yoluyla alınamamaktadır. Bu konuda açılmış birçok web sitesi ve telefonlarda kullanılması için hazırlanmış Google Play ve App Store’dan indirilen uygulamalar bulunur. Ancak bu uygulamaların hiçbiri bu işlemi gerçekleştiremezler. App Store ve Google Play Store’da bulunan bu uygulamaların tamamı, kullanıcıları kişiler bilgilerini çalmak için üretilmiştir. Mavi tik onayı, ya da diğer adıyla “Onaylanmış Hesap” sahibi olma işlemi yalnızca Tiktok üzerinden ve yetkililerle iletişime geçilerek tamamlanabilir.

Tiktok Mavi Tik Hilesi Var Mı?

Mavi tik onayını alabilmenin kolaylaşması için kullanılabilecek bir hile bulunmaz. Bazı kullanıcılar, emoji olan mavi tiki profil adlarının yanına yazarak mavi tikle onaylanmış gibi gösterilen profillere sahiptirler, ancak bu onaylanmış veya doğrulanmış bir hesaba sahip oldukları anlamına gelmez. Mavi tik hilesi başlığıyla açılan web siteleri veya telefon uygulamaları, Tiktok kullanıcılarının hesap veya kart bilgilerini ele geçirmek amacıyla üretilmiştir. Dolandırıcılık ve sahtekarlık içermektedirler, çünkü mavi tik de dahil tüm rozet onayları hile olmadan, Tiktok uygulaması yetkililerinin incelemeleri sonucunda verilebilir. Tiktok mavi tik almak isteyen herkesin uzun yoldan gitmesi, belirtilen adımları takip etmesi ve onay almak için gerekli şartların tamamını karşılaması gereklidir.