Tiktok’ta Videoları Kimin İzlediği Görülür Mü?

Tiktok’ta Videoları Kimin İzlediği Görülür Mü?

Tiktok videolarını kimin gördüğünü, profilinizde gerçekleştireceğiniz incelemelerle öğrenebilirsiniz. Tiktok’ta tek tek kimlerin sizin videonuzu görüntülediğini bulmak şu anda mümkün değildir. Ancak, profilinizin ayarlarına bakarak, Tiktok profilinizi kimin ziyaret ettiğini görebilirsiniz. Buradan, sayfanıza bakan herkesi inceleyebilir, hatta profil fotoğraflarını da tek tek görebilirsiniz. Herkese açık olan hesapları bu şekilde incelemeniz mümkündür, ancak onlar da aynı işlemi tamamlayarak sizin o sayfayı ziyaret ettiğinizi görebilir. Tiktok videolarını kimin izlediğini farklı bir uygulama indirme veya farklı siteleri kullanarak da görebilirsiniz, ancak henüz bu uygulama ve siteler önerilmemektedir.

Tiktok Profilini Kimin Gördüğünü Anlamak İçin Ne Hangi Adımlar Uygulanmalıdır?

Profilinizi kimin incelediğini kendi Tiktok hesabınızdan öğrenebilirsiniz. Profilinize bakanların istatistiklerinin 24 saat önceden geldiğini unutmamalısınız. İstatistikler 24 saatlik süreç içerisinde tutulduğundan, bugün yaptığınız incelemede ancak dünün istatistiklerini ve dün profile bakanların sayfalarını görebileceğinizi unutmamalısınız. Profili inceleyenlerin kim olduğunu şu birkaç adımı takip ederek gerçekleştirebilirsiniz:

 • Tiktok uygulamasını açın ve hesabınıza kullanıcı adınız ve parolanız ile giriş yapın.
 • Cihazınızın ekranında, sağ alt köşede bulunan gelen kutusunu açan simgeye dokunun.
 • Bildirim çubuğu açıldığında, ekranınızdan “profilinizi görüntüledi” yazısını arayın.
 • Bu yazıya da dokunduktan sonra önünüze açılan yeni pencereden, liste olarak kimlerin profilinizi incelediğini görebilirsiniz.
 • Bu listede aynı zamanda o kullanıcıların profil fotoğrafları da gözükecektir. Küçük olan fotoğrafları büyütmek için fotoğrafa dokunarak büyümesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Tiktok mavi tik hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Tiktok Videolarını Kaç Kişinin İzlediği Nasıl Görülür?

Tiktok videonuza kaç kişinin baktığını öğrenmeniz mümkündür, ancak bu istatistik ne yazık ki yalnızca sayıdır, herhangi bir videoyu tek tek kimin izlediğini görme şansına sahip değilsiniz. İstatistikler konusunda diğer sosyal medya mecralarından çok daha fazla veri sağlayan Tiktok uygulamasında hesabınızdaki bir videoyu kaç kişinin izlediğini görebilmek için şu adımları tek tek takip etmeniz gereklidir:

 • Tiktok uygulamasını açın ve kullanıcı adınız ve parolanız ile kendi videolarınızın olduğu hesaba giriş yapın.
 • Ekranınızın üst kısmında yer alan “Ben” seçeneğine dokunun ve kendi profilinizi açın.
 • Profilinizde videolarınız tamamı gözükmektedir. Bu penceredeki videolar sol alt kısmında bulunan istatistiğe bakarak, o videoyu kaç kişinin izlediğini öğrenebilirsiniz. Ben sayfanızı her ziyaret ettiğinizde, videoyu silmemiş olmanız halinde bu istatistiği öğrenebilirsiniz.

Tiktok Profilleri Anonim Olarak Nasıl Görüntülenir?

Kim olduğunuzu belli etmeden Tiktok profillerini de inceleyebilirsiniz. Videoların böyle bir veri vermesi mümkün değildir, ancak bir kullanıcı kendi sayfasını kimlerin ziyaret ettiğini görebilir. Siz de birinin sayfasını ziyaret etmek istiyorsanız, ama kim olduğunuz belli olmasın veya profil fotoğrafınızdan kim olduğunuz anlaşılmasın istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz:

 • Tiktok’ta anonim olarak video izlemek için öncelikle hesabınızdan çıkış yapmanız gereklidir. Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan pencerenin sağ üst kısmından üç nokta işaretine dokunun.
 • Önünüze açılan seçeneklerden “Oturumu kapat” başlığını seçin.
 • Gelen uyarıyı onaylayarak hesabınızdan çıkış yapın.
 • Çıkış yaptıktan sonra anonim hale geleceğiniz için videoları izlediğinizde profiliniz gözükmez, yalnızca sayı istatistiklerinde sayılırsınız.
 • Şimdi, keşfet menüsünden dilediğiniz videoyu anonim olarak izleyebilirsiniz.
 • Eğer özel olarak bir kullanıcının videolarını izlemek istiyorsanız onun ismini aratarak videolarına ulaşabilir, onları da anonim olarak izleyebilirsiniz.
 • Eğer, bir profili arıyorsanız ve ulaşamıyorsanız, bu durum o profilin herkese açık olmadığını anlamına gelir. Herkese açık olarak ayarlanmamış olan profilleri görüntüleme şansınız yoktur.

Anonim olma yolunu kullanarak Tiktok videolarını kimin izlediğini belli etmeden profilleri ziyaret edebilirsiniz.

Tiktok Videolarının Kimler Tarafından Paylaşıldığı Görülebilir Mi?

Videolarınızı kimlerin paylaştığını öğrenmek için, yapmanız gereken ilk ayar hesabınızı herkese açık hale getirmenizdir. Hesabınızın dışarıya kapalı veya sınırlı olması durumunda videolarınızı kimlerin paylaştığını görmeniz mümkün değildir. Videoların herkese açık olması paylaşıma açık olması anlamına gelmez. Bunun için videolarınızın paylaşılabilmesine öncelikle izin vermeniz gereklidir. İlk adım olarak hesabınızı herkese açık bir hale getirebilmek için sırasıyla şu adımları takip etmelisiniz:

 • Tiktok uygulamanızdan hesabınızı açın.
 • Ben seçeneğine dokunarak profilinize gidin.
 • Açılan pencereden, ekranınızın sağ üstünde bulunan üç nokta (…) simgesine dokunun.
 • Buradan da “Gizlilik” başlığını seçin.
 • Eğer hesabınız “Özel Hesap” olarak gözüküyorsa, paylaşımlarınızı yalnızca izin verdikleriniz, yani takipçileriniz görebilir. Buradan bu ayarı “Herkese Açık” olarak değiştirin.

Bu ayarı yaptıktan sonra ikinci adıma, paylaşıma izin verme kısmına geçmelisiniz. Bunun için ise şu adımları takip etmeniz yeterli olur:

 • Her bir videonun herkese açık mı özel mi olacağı seçilebilir.
 • Videonuzu paylaşmadan önce, videonun ayarlar kısmına girerek herkese açık seçeneğini işaretlerseniz, dileyen herkes o videoya erişim sağlayabilir. Özel olarak seçtiklerinizi ise takipçileriniz görüntüleyebilir. Bir videoyu özel, bir başka videoyu ise herkese açık yapabilirsiniz.
 • Herkese açık olarak belirlediğiniz tüm videoların kimler tarafından paylaşıldığını görmek için, bildirimler menünüze bakmanız yeterlidir.
 • Bildirimlerinizden haberdar olamıyorsanız, bildirimleriniz sessiz modda kalmış olabilir.

Tiktok’ta Beğenilen Videolar Herkese Açık Olur Mu?

Tiktok beğeni listesi, yapmak istediğiniz ayara göre herkese açık veya gizli olabilir. Tiktok uygulaması üzerinden, daha önce bu ayarla ilgili herhangi bir değişiklik gerçekleştirmediyseniz, ayarınız gizli olarak tutulmuştur. Dilediğiniz zaman beğeni listenizi açık hale getirebilir veya tekrardan gizliye çevirebilirsiniz. Eğer listeniz gizliye ve açmak istiyorsanız veya tam tersi bir işlemi gerçekleştirmek isteği içerisindeyseniz takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Beğeni listenizle ilgili ayarlarda değişiklik yapmak için uygulamadan hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üstte bulunan “ben” seçeneğine dokunarak profilinize geçiş yapın.
 • Ayarlar menünüzü açmak için ekranın en üst en sağ kısmında bulunan üç nokta simgesine dokunun.
 • Buradan açılan pencerelerden önce “gizlilik” seçeneğine, onun ardından açılan ekrandan da “beğendiğim videoları kimler görebilir” seçeneğine dokunun.
 • Bu noktadan, ister herkes seçeneğine dokunarak beğeni listenizin herkes tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz, isterseniz de özel hale getirerek yalnızca ben seçeneği ile listenizin görülmemesini sağlayabilirsiniz.

Tiktok'ta atılan hediyelerin fiyatları detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Tiktok Videolarımı Kimin İzlediği Başka Bir Uygulama ile Görüntülenebilir mi?

Videolarınızı kimin seyrettiğini görmek için, diğer sosyal medya mecraları için de kullanılan, resmi olmayan web siteleri ve telefon uygulamaları bulunur. Bu uygulamalar, Tiktok tarafından üretilmediğinden, sahtekarlığa ve dolandırıcılığa karşı açık bir risk taşırlar. Bu uygulamaları kullanarak hesabınıza zarar verilmesine sebep olabilirsiniz. Tiktok üzerinden hediye ve jeton sistemi ile para da kazanılabildiğinden, bu uygulama ve siteleri kullanarak giriş yaparsanız kart bilgileriniz de ele geçirilebilir. Bu sebepler yüzünden, Tiktok videolarını kimin izlediğini görmek için kullanılan bu web siteleri ve uygulamalarının kullanılmaması ve onlara herhangi bir bilginin verilmemesi şiddetle tavsiye edilir.