Twitter Geçmiş Mesajları Bulma

Twitter Geçmiş Mesajları Bulma

Twitter geçmiş mesajları bulma işlemi yapılabilmekte ve geçmiş mesajlara ulaşılabilmektedir. Twitter konuşma geçmişini ve atılan tweetleri arşivler. Bu nedenle geçmişte yapılan konuşmaların geri getirilebilmesi mümkün olmaktadır. Sizler için önemli olan geçmiş mesajlar arşivlendiği için tüm konuşma geçmişine bazı adımların izlenmesi ile birlikte kolaylıkla ulaşılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta Twitter hesabının kayıtlı olduğu e-posta adresine erişim sağlanmasıdır. Twitter arşivi hesabın kayıtlı olduğu e-posta hesabına göndermektedir. Bu nedenle hesabın kayıtlı olduğu e posta adresine erişimin gerçekleştirilebiliyor olması gerekir. Twitter’da ki geçmiş mesajların bulunabilmesi için bazı adımların sırasıyla doğru bir biçimde izlenmesi gerekmektedir. Bu adımların izlenmesi ile birlikte Twitter geçmiş mesajları bulabilmek mümkün hale gelir.

Twitter Geçmiş Konuşmaları İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter geçmiş konuşmaları indirme işlemi için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımların sırasıyla doğru bir biçimde izlenmesi ile Twitter üzerinden geçmişte konuştuğunuz ve arşivlenmiş olan mesajları indirebilmeniz mümkündür. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli husus e-posta’nın günle olması ve erişim sağlanabiliyor olmasıdır. E-posta adresine erişim sağlanması durumunda izlenecek adımlar ile tüm geçmiş mesajları indirebilmeniz mümkündür. İzlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • İlk adım olarak twitter hesabına giriş yapılmalıdır. Twitter kullanıcı adı ile şifresinin girilmesi ile birlikte Twitter profiline giriş yapılır.
  • İkinci adım olarak menüye giriş sağlayarak “ayarlar ve gizlilik” sekmesine giriş yapılmalıdır.
  • Açılan pencerede Twitter arşivinin olduğu kısımda Twitter arşivini iste seçeneğine tıklanmalıdır.

Yukarıdaki adımların izlenmesi ile birlikte kısa bir süre sonra hesabın bağlı olduğu e-posta adresine Twitter arşiviniz ulaşacaktır. Yukarıdaki işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte mail adresine arşiv gelmez ise “e-postayı yeniden gönder” seçeneğine tıklanarak tekrardan arşiv indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter DM Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter DM “Direct Message” olarak adlandırılan ve Twitter üzerinden arkadaşlarınızla sohbet edebilmenize yarayan mesajlaşma kısmıdır. Bu kısımda arkadaşlarınız ile konuşabilmek için tarayıcı üzerinden ya da akıllı cihazınızdaki Twitter uygulaması üzerinden hesabınıza erişim sağlamanız gerekmektedir. Hesaba erişim sağlayabilmek adına kullanıcı adı ya da hesaba kayıtlı mail adresini girdikten sonra şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Hesaba erişim sağlanmasının ardından tarayıcının sağ alt kısmında “mesajlar” kısmına tıklamanız ile DM kutusunun açılması mümkündür. Telefon üzerindeki uygulamada ise uygulamaya giriş yapılmasının ardından sağ alt kısımda bulunan mektup ikonuna tıklamanız ile DM kutunuz açılır. DM kutusuna erişim sağlanmasının ardından tüm DM mesajlarınızı görebilirsiniz. Yeni bir konuşma başlatmak için “+” ikonuna tıklayıp mesajlaşmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazarak yeni bir sohbet başlatabilmeniz mümkündür. Böylelikle arkadaşlarınız ile Twitter uygulaması üzerinden mesajlaşarak haberleşebilmeniz söz konusu olur.

Twitter doğum tarihi gizleme bilgilerine de bakabilirsiniz.

Twitter Arşivi Ne Kadar Sürede İner?

Twitter arşivini indirme işlemi çok uzun süren bir işlem değildir. Ortalama 5 ila 6 dakika aralığında indirilebilmesi mümkündür. Twitter arşivini indirebilmek için bazı adımları sırasıyla ve eksiksiz bir biçimde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu adımların en başında geleni ise Twitter hesabına giriş yapılmasıdır. Twitter kullanıcı adı, mail adresi ya da telefon numarasının girilmesi ile birlikte şifrenin de doğru bir biçimde yazılması gerekmektedir. Böylelikle hesabınıza kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Hemen arkasından gerçekleştirilecek işlem ayarlar kısmında gizlilik ayarlarına girmek olacaktır. Gizlilik ayarları sekmesinde twitter arşiv indireme seçeneği bulunur ve bu seçeneğe tıklanır.  Kayıtlı mail adresine kısa bir süre içerisinde arşiv gönderilir. Arşivin mail adresinize gelmesi ile birlikte zip dosyası halinde bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebilmeniz mümkündür. İndirme işleminin ardından dosyayı açarak tüm twitter geçmişinize rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sildiğiniz mesajları da bu yöntem ile bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebilmeniz ve Twitter geçmiş mesajları bulma işlemi yapabilmeniz mümkün olmaktadır

Twitter Arşivinde Neler Bulunur?

Twitter arşivinin içerdiği içerikler eski tweetler ve mesajlardan ibarettir. İlk günden beri atmış olduğunuz tweet ve mesajları silmiş olsanız dahi arşivleye Twitter sizlere tekrardan bu tweelere ya da DM’lere ulaşabilme imkânı sağlamaktadır. Tweetlerin yanı sıra retweetlerinizi görebilmeniz de mümkün olmaktadır. Bu işlemi doğrultusunda twitter hesabına giriş yapıp en eski tweetinize kadar gitme gereksinimi hissetmeden tüm tweetleri kolaylıkla görüntüleyebileniz mümkündür. Aynı zamanda Twitter arama geçmişi özelliği le geçmişte paylaşılan içeriklere de rahatlıkla göz atılabilmesi, kaldırılabilmesi ya da düzenlenebilmesi söz konusu olmaktadır.

Twitter Arşivi Nedir? Ne İşe Yarar?

Twitter arşivi tüm tweetlerin görülmesini sağlayan aynı zamanda retweetleri ve mesajları da içerisinde barındıran bir yedekleme işlemidir. Tweetlerin kolaylıkla gözde geçirilebilmesini sağlayan ve silmek istenilen tweetlerin arşivde kolaylıkla bulunabilesini imkân tanıyan bu özellik ile tweetlerinizi çok daha rahat bir biçimde silebilirsiniz. Link dahilinde gelen tüm tweetler yanındaki linke tıklamanız dahilinde direkt olarak sizin atmış olduğunuz tweet sayfasına yönlendirir. Bu sayfandan istediğiniz gibi tweetinizi silebilir ya da düzenleyebilirsiniz. Site içerisinde geçmiş tweetlere giderek tweet arama derdinde olmadan çok daha rahat bir kullanım gerçekleştirebilmenize yarar. Farklı uygulamalar üzerinden tweet arşivini indirmeye alışmak hesabınızı güvenlik riskine sokabilir. Bunun için twitter sitesine giriş yaparak ayarlar kısmında arşiv indire kısmına girerek çok daha güvenli bir biçimde tweet arşivinizi indirebilmeniz ve herhangi bir güvenlik problemi yaşamadan arşivinizi dakikalar içerisinde bilgisayarınıza ya da telefonunuza alabilmeniz mümkündür.

Twitter konum değiştirme ayrıntılarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Twitter Hesabının Kayıtlı Olduğu Mail Adresine Ulaşamama Durumunda Arşiv İndirme

Twitter arşivi indirmek isteniyorsa ve mail adresine ulaşılamıyorsa hesaba erişim sağlanabilmesi yeterli olacaktır. Hesap ayarlarına girerek erişim sağlanabilen bir mail adresi ile eski mail adresini değiştirmek arşiv indirme işlemi için yeterli olacaktır. Bunun için hesap kullanıcı adı ve şifresi ile mevcut olan hesaba giriş yapılması gerekmektedir. Ardından “ayarlar” bölümüne giriş yaparak “hesap ayarları” bölümüne geçiş yapılmalıdır. Bu bölümde sizden twitter şifren bir kez daha istenecektir. Twitter şifrenizi girmeniz ile birlikte tüm hesap verilerinizi görüntüleyebilmeniz mümkündür. Bu pencerece hesabın kayıtlı olduğu mail adresi de bulunur. Bu mail adresini kolaylıkla değiştirebilmeniz ve twitter hesabınızı başka bir mail adresi üzerine kayıt edebilmeniz mümkündür. Böylelikle mail adresinize erişim sağlayabildiğiniz süre boyunca twitter arşivine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Twitter arşivi indirme işlemi yapmanızın ardından değiştirmiş olduğunuz mail adresine tüm arşiv birkaç dakikalık süre içerisinde gönderilir ve bu arşivin kolaylıkla bilgisayara ya da akıllı cihaza indirilebilmesi mümkündür. Twitteri açtığınız ilk günden beri olan Tweetleri, retweetleri, medyaları ve mesaj geçmişini indirilen arşivde bulabilirsiniz. Twitter gemiş mesaj bulma işlemi yapabilmek adına twitter kullanıcı adınız, şifreniz ve mail adresinizin şifresini bilmeniz yeterli olacaktır. Belirtilen işlemlerin sırasıyla doğru bir biçimde izlenmesi durumunda tüm twitter arşivinize rahatlıkla ulaşabileceksiniz.